Przegląd i konserwacja oznakowania szlaków rowerowych

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_tablica_szlakw.jpgRozpoczęto przegląd, konserwację i uzupełnienia oznakowania szlaków rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego. Na żółtym szlaku rowerowym z Elbląga do Gorynia najwięcej strat w oznakowaniu jest w okolicy Gorynia. Nastąpi konieczność skrócenia szlaku żółtego od Kisielic do Gorynia, prowadzonego łącznie z nowym szlakiem czerwonym. Uzupełnienia oznakowania wymaga również odcinek leśny szlaku od Bądz do Kamieńca.

Najwięcej uzupełnień wymaga szlak zielony biegnący z Iławy do Elbląga na odcinkach: z Piotrkowa do Siemian, z Jerzwałdu do Zalewa i z Jegłownika do Rubna Wielkiego.

Duże straty w oznakowaniu są również na niebieskim szlaku rowerowym zbiegnacym z Jezierzyc do Iławy na odcinku z Szałkowa do Iławy. Do końca lipca zaplanowano zakończenie uzupełnień oznakowania na "starych" szlakach rowerowych, natomiast nowe szlaki rowerowe (119 km - wokół Jeziora Druzno, W Krainie Wiatraków i z Kisielic do Iławy) zostaną oznakowane do końca września 2010 roku.

Poprawiona została nawierzchnia większości dróg, którymi prowadzone są szlaki rowerowe.

Najwięcej turystów rowerowych spotkano w okolicach Małdyt i Elbląga.

S.Pańczuk