Fundusze sołeckie - informator

Utworzono .

_gp.jpg

Informator strony www.funduszesoleckie.pl

23 sierpnia 2010 r.

O tym na co zostaną wydane pieniądze z funduszu sołeckiego przez zebranie wiejskie decydują mieszkańcy sołectwa. Zebranie wiejskie jest centralnym elementem całego procesu tworzenia wniosku do funduszu oraz późniejszej jego realizacji. W tym miesiącu przestawiamy informacje, przykłady i porady
dotyczące organizowania zebrania wiejskiego - tak aby mieszkańcy przychodzili, dyskutowali i demokratycznie podejmowali decyzje.

Przygotowania do zebrania wiejskiego

Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu na temat organizowania zebrania wiejskiego. Omówione w nim zostało informowanie o zebraniu wiejskim, prowadzenie zebrania, jak również sprawozdawanie po zebraniu. W tekście znalazły się informacje dotyczące zarówno spraw formalnych, jak i związanych z zachęcaniem mieszkańców do uczestniczenia w zebraniu wiejskim. Artykuł "Przygotowania do zebrania wiejskiego" ukazał się w sierpniowym numerze "Gazety Sołeckiej".

Pełny tekst artykułu można znaleźć tutaj:
http://funduszesoleckie.pl/11,82,.html

Zebranie wiejskie dotyczące funduszu sołeckiego


Po raz kolejny korzystamy z doświadczeń Pyrzyckiej Akademii Zmiany! Na stronie www.funduszesoleckie.pl zamieściliśmy tekst pokazujący, że można zorganizować dwa spotkania poświęcone decydowaniu na co wydać pieniądze z funduszu sołeckiego. Zapraszamy do lektury.

Pełny tekst można znaleźć tutaj: http://funduszesoleckie.pl/11,84,.html

Rozważni sołtysi w gminie Mosina

Zespół projektu Budżet Obywatelski odwiedził gminę Mosina w województwie wielkopolskim. Pojechaliśmy tam dowiedzieć się jak sołtysi z Mosiny organizują zebrania wiejskie i co sądzą na temat funduszu sołeckiego. Z sołtysami spotkaliśmy się w sołectwie Pecna-Konstantynowo, gdzie mieszkańcy wybrali na sołtysa Kazimierza Wróbla.

Relację z wizyty w gminie Mosina można znaleźć tutaj:
http://funduszesoleckie.pl/13,110,.html

S.P.