Konserwacja oznakowania żółtego szlaku rowerowego

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_dsci0653.jpgZakończono przegląd i konserwację oznakowania żółtego szlaku rowerowego biegnącego z Elbląga  przez Pasłęk, Małdyty, Jarnołtowo, Zalewo, Witoszewo, Bądze, Kamieniec, Susz, Kisielice do Gorynia o długości 129 km. W trakcie przeglądu zostały naprawione wszystkie odsłonięte i umyte znaki, a uszkodzenia znaków usunięte. Zweryfikowano również wykazy inwentaryzacyjne oznakowania. Do końca lipca 2010 roku na szlakach rowerowych zostanie uzupełnione oznakowanie drogowskazami i tablicami informacyjnymi z rysunkiem mapowym szlaków.

Odcinki szlaków z Weklic do Koloni Marianka w Gminie Pasłęk oraz z Wakarowa do Sambrodu w Gminie Pasłęk i Małdyty w chwili przeglądu nie były przejezdne z uwagi na stan nawierzchni dróg lub trwające prace remontowe.
Uzgodniono również, że odcinek szlaku z Kisielic do Gorynia biegnący leśnymi i polnymi drogami zostanie skrócony i przeniesiony na inną drogę z uwagi na zniszczenia oznakowania.

Wg oceny kolarzy hobbystów żółty szlak rowerowy jest najpiękniejszym szlakiem w Krainie Kanału Elbląskiego. Relacja z wycieczki rowerowej z Elbląga do Gorynia i Iławy z 13 maja 2009 roku jest pod linkiem: