UE wspiera turystykę wodną - konkurs EDEN

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_phoca_thumb_l_buczyniec_statek_fot._r.rochna.jpgUE wspiera turystykę wodną - trwa nabór wniosków w ramach programu EDEN.

Program EDEN jest projektem promującym europejskie destynacje turystyczne otwartym dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. W tym roku wiodącym tematem konkursu jest turystyka wodna. Organizowane przez Wspólnotę przedsięwzięcie ma na celu poprawę warunków rozwoju dla wschodzących europejskich atrakcji turystycznych, a także stworzyć platformę dla wymiany dobrych praktyk w całej Europie. Ważnym aspektem europejskiej inicjatywy jest nawiązywanie współpracy międzynarodowej pomiędzy uczestnikami konkursu.

Kryteria podstawowe naboru do programu:

* „nietradycyjny” charakter (natężenie ruchu turystycznego od „niskiego” do „bardzo niskiego” w porównaniu ze średnią krajową)
* miejsce musi być destynacją turystyczną usytuowaną nad morzem, jeziorem lub rzeką lub innym obszarem wodnym
* miejsce powinno posiadać własną ofertę turystyczną przygotowaną i realizowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w partnerstwie pomiędzy władzami odpowiedzialnymi za destynację oraz wszystkimi stronami zaangażowanymi w turystykę na danym obszarze i w jego okolicy (np. dostawcy usług turystycznych, lokalne społeczności).

Nabór wniosków w krajowym naborze potrwa do 30 kwietnia 2010 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wymagane dokumenty we właściwych Regionalnych Organizacjach Turystycznych. Należy pamiętać, że zgłoszenie jest ważne pod warunkiem, że zostanie przesłane zarówno drogą elektroniczną, jak i pocztową. Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu, Pani Małgorzata Barecka – Polska Organizacja Turystyczna, tel: 22 536-70-98, fax: 22 536-70-86, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..(ŁSZ)

Źródło: FOL