II Kongres Turystyki Pielgrzymkowej i Religijnej

Utworzono .

zolty 169Zaproszenie touroperatorów na II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej do Krakowa 7-11 listopada 2018 roku pod hasłem: Śladami Świętej Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie Zbawi Świat!.

W Krainie Kanału Elbląskiego są dwa miejsca pielgrzymkowe: w Świętym Gaju Sanktuarium Świętego Wojciecha i w Zielonce Pasłęckiej Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego.

 

100 biur zarejestrowało się już na II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie.  

Trwają przygotowania do 2 Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który odbędzie się w dniach 7-11 listopada 2018 r. w Krakowie. Pierwsza edycja Kongresu, który odbył się w dniach 8-12 listopada 2017 r. pod tytułem "Śladami św. Papieża Jana Pawła II", wzbudził ogromne zainteresowanie w środowisku turystycznym na całym świecie. Na to jedyne w Europe Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów. Najliczniejsza grupa reprezentowała Hiszpanię, a następnie Włochy, ale byli także przedstawiciele takich krajów jak Japonia, Malezja, Paragwaj, Argentyna, Meksyk, USA, Kanada, Izrael oraz wielu innych krajów (głównie europejskich). Gośćmi honorowymi były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo. W czasie trwania kongresu goście wielokrotnie komentowali ogromną radość i wdzięczność z możliwości uczestniczenia w kongresie, podkreślali profesjonalizm organizacji i dyskutowali o możliwościach jakie niesie ze sobą oferta handlowa Krakowa i Małopolski. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądać na: www.icortap.com/pl/galeriaoraz na www.facebook.com/ICoRTaP i na www.instagram.com/icortap_congress/, a opinie na: www.icortap.com/pl/opinie

Widzimy jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej" - mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel - lidera w branży turystyki religijnej i pielgrzymkowej. "Jesteśmy przekonani, ze II edycja Kongresu będzie zrealizowana z jeszcze większym rozmachem i zaangażowaniem regionalnych i krajowych podmiotów, a na kongres przyjedzie kilkaset osób z całego świata, aby uczyć się jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. W ubiegłym roku, mimo, że kongres organizowałem po raz pierwszy, udało mi się ściągnąć do Krakowa 200 touroperatorów. W tym roku chciałbym natomiast, aby większy był udział gości spoza Europy: dlatego promocję wydarzenia zaczęliśmy już w styczniu 2018 r.".  

Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 100 osób z takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Szwecja, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk i Brazylia. Gośćmi honorowymi będą Fatima oraz Lourdes.  

Oto krótkie streszczenie programu II Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który w tym roku nosi tytuł: "Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat".

8 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 9, 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

O wadze tego wydarzenia może także świadczyć udzielenie mu partnerstwa przez Miasto Kraków i region Małopolska, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, centrum Jana Pawła II na Białych Morzach. Honorowymi patronami Kongresu są Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. W czasie otwarcia kongresu i prezentacji, oprócz wspomnianych partnerów i patronów, głos zabiorą także, m.in.: prof. UEK dr hab. Agata Niemczyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), dr Andrzej Kacorzyk (dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau) i dr Franciszek Mróż (Camino de Santiago w Polsce).   Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji zainteresowani organizowaniem przyjazdów obcokrajowców do Polski (kupujący - buyers).

Inne podmioty, zarówno polskie jak i zagraniczne, takie jak samorządy, organizacje promujące miasta czy regiony, miejsca kultu - miejsca pielgrzymkowe, miejsca turystyczne, muzea itp. mogą uczestniczyć w kongresie jako sprzedający (sellers).

Link do programu kongresu: www.icortap.com/pl/program

Link do workshopu (expo): www.icortap.com/pl/expo 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu: www.ICoRTaP.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.

Zapraszamy do Krakowa.

Ernest Mirosław 

zolty 169zolty 169

dsc02808