Konkurs Najlepsza Europejska Destynacja-EDEN

Utworzono .

Dom Podcieniowy  Plajny 2Konkurs EDEN jest adresowany do ośrodków turystycznych, które spełniają kryteria nakreślone przez Komisję Europejską, dzięki którym możliwe jest realizowanie takich celów jak: zapewnienie zrównoważonego rozwoju turystyki, usuwanie barier hamujących ten rozwój, zmniejszenie koncentracji czasowej i przestrzennej turystyki.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie https://www.edenpolska.pl/pl/news-pl/nowa-edycja-konkursu-eden.

Polską edycję konkursu realizuje Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, a głównym organizatorem jest Komisja Europejska.

EDEN jest projektem promującym europejskie destynacje turystyczne o ściśle określonej specyfice i niepowtarzalnym charakterze, które uwzględniają potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Dlatego udział w nim mogą wziąć te destynacje, w których rozwój turystyki współgra w sposób zrównoważony z unikalnym charakterem miejsca i potrzebami mieszkańców.

Tegoroczny temat przewodni, ustalony przez Komisję Europejską, to: turystyka kulturowa. W związku z tym aplikujący w tym roku o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, będą musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnych walorach dziedzictwa kulturowego.

Na obszarach wiejskich istnieje wiele niezwykle interesujących i odmiennych od innych ofert turystycznych, które wykorzystują bogaty potencjał wsi polskiej, z jej tradycjami, zwyczajami i obrzędami oraz zachowanym dorobkiem kultury materialnej. Zachęcamy do udziału w Konkursie.

Źródło:

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Konkurs-Najlepsza-Europejska-Destynacja-EDEN