Miejsca pamięci - dotacje

Utworzono .

niebieski 101Na stronie internetowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/programy-mkidn-2017/wspieranie-opieki-nad-miejscami-pamieci-i-trwalymi-upamietnieniami-w-kraju.php) pojawiły się formularze wniosków do programu:

- Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju

Celem programu jest zaangażowanie w opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami jak największej liczby różnych podmiotów, w celu zwiększenia wiedzy o historii naszego kraju, zwłaszcza o jej najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych aspektach, i dzięki temu wzmocnienie świadomości obywatelskiej i postaw patriotycznych.

O dofinansowanie w ramach tego programu mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe.

KONTAKT:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Departament Dziedzictwa Kulturowego

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

00-071 Warszawa

Informacje telefoniczne dotyczące programu udzielane są w godzinach 10.00-14.00 pod nr telefonów:

Jan Łazicki (Koordynator) - tel. (22) 42-10-440, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jakub Salas Arieta - tel. (22) 42-10-352, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Zapolska-Pilich - tel. (22) 42-10-406, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Roman Wojno - tel. (22) 42-10-407, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.