Materiały promocyjne LGD Kanału Elbląskiego

Utworzono .

b_150_100_16777215_00_images_stories_okadka_W_Krainie_Bizonw.jpg Na tej stronie internetowej i www.kanal-elblaski-lgd.pl sa dostępne nowe materiały promocyjne, w tym:

1) dwa odcinki filmu "Tajemnice Kanału Elbląskiego"

2) oferta miniproduktu turystycznego "W Krainie Bizonów i Rowerów"

3) nowe wzory pocztówek z Krainy Kanału Elbląskiego

W biurze LGD dysponujemy wydaniem drukowanym przewodnika "Rowerem po Krainie kanału Elbląskiego i mapą "Kanał Elbląski i okolice" wydanymi w 2012 roku.

Edukacyjny film "Tajemnice Kanału Elbląskiego" w pierwszej części w formie animacji pokazuje siłę napędową kropli wody, a w drugiej funkcjonowanie pochylni. Film został opracowany przez Stowarzyszenie Miłośnikow Kanału Elbląskiego NAVICULA z Łodzi. 

Oferta mikroproduktu turystycznego powstała jako pokłosie edukacyjnego rajdu rowerorowego "Rowerem przez historię", który odbył się 7-9 września 2012 roku po Gminie Godkowo. Opisano w niej przebieg 75 km szlaków rowerowych, wymieniono obiekty przyrodnicze i kulturowe oraz 3 obiekty noclegowo-gastronomiczne.

Pierwszych 13 wzorów widokówek zostało opracowanych i wydanych w 2007 roku z okazji udziału w Pikniku Naukowym Polskiego Radia BIS w Warszawie. Obecnie zostało opracowanych przez tego samego grafika kolejnych 5 nowych wzorów. Niewielki nakład wszystkich wzorów czyni je już unikatowymi. 

W 2013 roku planowane jest albumowe wydanie "Krajobrazu kulturowego obszaru LGD Kanału Elbląskiego", IV TOM Kriniki LGD i LSR OW Kanału Elbląskiego oraz przewodnik rowerowy "W Krainie Bizonów", jako uzupełnienie istniejącego przewodnika "Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego".

S.Pańczuk