Tynwałdzki taniec z ogniem

Utworzono .

leader2.png Ochotnicza Straż Pożarna w Tynwałdzie od stycznia do lipca 2012 roku realizuje projekt „Tynwałdzki taniec z ogniem” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży - "Równać Szanse".
Przedmiotem projektu jest nauka tańca ognia oraz warsztat fotografii dla 20 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-19 lat z Tynwałdu i innych okolicznych małych miejscowości. Działania będą realizowane w dwóch grupach. Pierwsza grupa 15-osobowa będzie uczyła się kuglarstwa (60 godzin) - tańca ognia.
Druga grupa 5-osobowa będzie uczyła się fotografii (5 godzin), stworzy kronikę projektu oraz przygotuje wystawę fotografii ze zdjęć zrobionych podczas warsztatów tańca z ogniem. Poprzez wspólnie działania młodzież zaangażuje się również w współorganizację lokalnego Święta Sobótki w zakresie promocji i występu grupy. Efekt pracy zostanie zaprezentowany podczas Gali w Dniu Sobótki w Tynwałdzie oraz na trzech wyjazdowych prezentacjach podczas imprez lokalnych.

10 lutego 2012 roku w świetlicy wiejskiej w Tynwałdzie odbyło się spotkanie otwierające projekt, zorganizowane dla młodych ludzi, mieszkańców Tynwałdu i okolicznych miejscowości. Na spotkaniu  zaprezentowane zostały cele projektu, przedstawiono harmonogram działań oraz rozpoczęto rekrutację młodych osób do udziału w projekcie.

Bogumiła Kowalska

Tynwałd, Gmina Iława

Przy opracowaniu projektu popmocy udzieliła animatorka rozwoju lokalnego ze Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu. Zdjęcia ze spotkania otwierającego projekt - obok na Facebook'u.

S.P.